شنبه 09 اردیبهشت 1396  |
Menu

جديدترين اخبار و رويدادها

(آرشیو سال 1391)

چکیده: به اطلاع کلیه دستگاه‌های اجرایی و اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیر دولتی فعال در صنعت ساختمان می‌رساند قرارداد مشارکت و همکاری شرکت همایش‌سازان امروز با این مرکز، در برگزاری چهارمین کنفرانس بین‌المللی بتن و توسعه لغو گردیده است و کلیه اقدامات در خصوص برگزاری کنفرانس مذکور توسط دبیرخانه کنفرانس مستقر در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صورت می‌پذیرد.... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 22 اسفند 1391 12:09
چکیده: صبح امروز، مراسم درختكاري و كاشت چند اصله نهال با حضور دكتر فاطمي عقدا رئيس مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي و جمعي از مديران و پرسنل مركز در محل اين مركز برگزار شد. در اين مراسم كه همزمان باروز درختكاري برگزار شد، ضمن كاشت نهال از دو تن از باغبانان نمونه مركز با اهداي لوح تقدير به عمل آمد.
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 15 اسفند 1391 16:11
چکیده: صبح امروز جمعي از خبرنگاران و نمايندگان رسانه‌هاي جمعي از مراحل اجرايي پروژه  «كاربرد بتن غلتكي در روسازي معابر شهري و جاده‌اي» كه در محل شهر جديد هشتگرد در حال انجام است بازديد كردند. در اين بازديد كه با حضور دكتر فاطمي‌عقدا رئيس مركز تحقيقات راه، مسكن و شهرسازي، دكتر سينائيان معاون تحقيقات مركز، جمعي از مديران مركز و دست‌اندركاران پروژه «كا... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 15 اسفند 1391 15:12
چکیده: ماهنامه شماره 101 شبکه شتابنگاری ویژه بهمن ماه با عناوینی همچون اطلاعاتی در مورد شتابنگاشت ها و زمین لرزه های ثبت شده در بهمن، معرفی ایستگاه های شتابنگاری، گزارشي در مورد زمين لرزه دوم بهمن سيرچ، معرفي مهمترين زمين لرزه هاي جهان در بهمن 1391 و ... منتشر شد. علاقمندان جهت مشاهده ماهنامه می‌توانند به ساب‌پورتال شبکه شتابنگاری مراجعه نمایند.
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 14 اسفند 1391 09:27
چکیده: چهارمین سمینار ملی بتن خودتراکم صبح امروز با حضور متخصصین و علاقمندان در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد. در این سمینار محورهایی چون مواد و مصالح، خواص فیزیکی و مکانیکی، رفتار و ارزیابی سازه‌ای، توسعه پایدار و مسائل اقتصادی، دوام بتن و ریزساختار و... از سوی مقالات‌دهندگان ارائه شد. از مجموع مقالات ارسالی به دبیرخانه این سمینار 25 م... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 08 اسفند 1391 14:49
چکیده: ماهنامه شماره 100 شبکه شتابنگاری ویژه آذرماه با عناوینی همچون اطلاعاتی در مورد شتابنگاشت‌ها و زمین‌لرزه‌های ثبت شده در دي، معرفی ایستگاه‌های شتابنگاری، گزارشي در مورد زمين‌لرزه بيست و سوم دي بلداجي، معرفي مهمترين زمين‌لرزه‌هاي جهان در دي 1391 و ... منتشر شد. علاقمندان جهت مشاهده ماهنامه می‌توانند به ساب‌پورتال شبکه شتابنگاری مراجعه نمایند.
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 04 بهمن 1391 09:08
چکیده: شبکه شتابنگاری ایران، زمین‌لرزه‌ سيرچ، استان كرمان را با شتاب 22 سانتي‌متر بر مجذور ثانيه به ثبت رساند. این زمین‌لرزه‌ روز دوم بهمن ماه 1391 با بزرگاي 5.5 (موسسه ژئوفيزيك) بخش‌هايي از استان كرمان را به لرزه درآورد. اين زمين‌لرزه تاکنون توسط 4 ايستگاه شتابنگاري اندوهجرد، جوشان، ماهان و كرمان  ثبت گرديده است. حداكثر شتاب ثبت شده از اين رويداد د... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 04 بهمن 1391 09:01
چکیده: چهارمین شماره فصلنامه گواهینامه فنی ویژه پاییز 1391 از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منتشر شد. در این شماره از فصلنامه  عناوینی چون معرفی بخش آتش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، معرفی شرکت‌های دارنده گواهینامه فنی مرکز، مراحل درخواست و صدور گواهینامه فنی و... ارائه شده است. علاقمندان جهت مشاهده فصلنامه می‌توانند به بخش مدیریت خدمات ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 04 بهمن 1391 08:54
چکیده: صبح امروز سمينار «محافظت ساختمانها در برابر آتش» با حضور اساتید و متخصصین در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد. در این سمینار یکروزه  که با هدف آشنايي بيشتر مهندسين با الزامات، انتظارات و فناور‌ي‌هاي ايمني در برابر آتش برگزار شد، محورهایی چون اصول و مباني طراحي ايمني در برابر آتش براي ساختمانها، طبقه‌بندي مصالح نازك‌كاري از نظر ا... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 27 دی 1391 12:24
چکیده: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در چهارمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره  که 30 دی ماه برگزار می‌شود دو کارگاه آموزشی را برگزار خواهد نمود. کارگاه‌های روش نصب در و پنجره UPVC و  بررسی مشکلات و کنترل کیفیت پروفیل های در و پنجره UPVC از سوی متخصصین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ارائه خواهد شد. خاطرنشان می‌شود کارگاه‌های یاد شده 30 دی... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 27 دی 1391 12:18
چکیده: شبکه شتابنگاری ایران، زمین‌لرزه‌ بلداجي، استان چهارمحال و بختياري را با شتاب 69 سانتي‌متر بر مجذور ثانيه به ثبت رساند. این زمین‌لرزه‌ بيست و سوم دي ماه 1391 با بزرگاي 5.2 (موسسه ژئوفيزيك) روي داد. اين زمين لرزه توسط 4 ايستگاه شتابنگاري گندمان، دوراهان، بروجن و شلمزار به ثبت رسيده است. حداكثر شتاب ثبت شده از اين رويداد در ايستگاه گندمان بوده كه شت... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 26 دی 1391 10:21
چکیده: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی  سمينار  محافظت ساختمانها در برابر آتش را  27 دی ماه برگزار می‌نماید. در این سمینار  که با هدف آشنايي بيشتر مهندسين با الزامات، انتظارات و فناور‌ي‌هاي ايمني در برابر آتش برگزار خواهد شد، اصول و مباني ايمني در برابر آتش، سرفصل‌هاي اصلي مقررات  ايمني در برابر آتش و راه‌هاي خروج بر اساس مقررات... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 13 دی 1391 12:33Article Rating
چکیده: سمينار ارائه و معرفی طرح های برتر سازه‌های فولادی سال 1390 کشور (سومین کنفرانس ملی سازه و فولاد) برگزار می‌شود. این سمینار دهم دی ماه سال جاری از ساعت 15 الی 19 در محل هتل استقلال تهران (تقاطع شهيد چمران و وليعصر)  برگزار می‌شود. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس الکترونیکی http://www.isssconf.ir مراجعه نمایند.
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 09 دی 1391 12:13
چکیده: ماهنامه شماره 99 شبکه شتابنگاری شامل اطلاعاتی در مورد شتابنگاشت ها و زمین لرزه های ثبت شده در آذر، معرفی ایستگاه های شتابنگاری، گزارشي در مورد زمين لرزه 15 آذر زهان، معرفي مهمترين زمين لرزه هاي جهان در آذر 1391 و ... منتشر شد. علاقمندان جهت مشاهده ماهنامه می‌توانند به ساب‌پورتال شبکه شتابنگاری مراجعه نمایند.
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 05 دی 1391 13:28
چکیده: در ساعت 10:08:57 روز سوم دي ماه 1391 برابر با  06:38:57 وقت بين‌المللي روز بيست و سوم دسامبر 2012 زمين‌لرزه‌اي با بزرگاي 4.8 (موسسه ژئوفيزيك) بخش‌هايي از استان آذربايجان‌غربي را به لرزه درآورد. تا كنون (3 دي) داده‌هاي 7 ايستگاه شتابنگاري خوي، سيلاب، سلماس، تازه شهر، قطور، قره قشلاق و سيد تاج الدين تخليه گرديد... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 04 دی 1391 12:52
چکیده: آخرین دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته در معرض دید علاقمندان قرار گرفت. در نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی که با حضور 286 سازمان و شركت دولتی و خصوصی در محل مصلی تهران در حال برگزاری است، آخرین دستاوردهای پژوهشی مرکز در قالب استند و بروشور و پاورپوینت، برخی تجهیزات تحقیقاتی مرک... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 26 آذر 1391 09:46
چکیده: مدير مركز تحقيقات ساختمان عراق، در نشستي مشترک، با معاون تحقيقات و جمعي از مديران مرکز دیدار و گفتگو کرد. در اين نشست مشترک، دكتر فراس فيصل عبدالحميد مدير مركز تحقيقات ساختمان عراق و هیات همراه با دکتر سينائيان معاون تحقيقات مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در خصوص محورهاي مختلف فعاليت مركز بحث و تبادل نظر نمودند. دکتر سينائيان در این دیدار با ار... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 18 آذر 1391 14:00
چکیده: شبکه شتابنگاری ایران، زمین‌لرزه‌ زهان، استان خراسان جنوبي را با شتاب 143 سانتي‌متر بر مجذور ثانيه به ثبت رساند. این زمین‌لرزه‌ روز 15 آذر ماه 1391 با بزرگاي 5.5 (موسسه ژئوفيزيك) روي داد. اين زمين لرزه توسط 5 ايستگاه شتابنگاري افين، سده، اسديه، حاجي آباد و شاهرخت ثبت گرديده است. حداكثر شتاب ثبت شده از اين رويداد در ايستگاه افين بوده كه شتابي برابر ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 18 آذر 1391 11:56
چکیده:  با توجه به نياز جامعه علمي كشور به داده هاي شتابنگاشتي مهم از جمله داده‌هاي‌ شتابنگاشتي پسلرزه‌هاي زمين لرزه ورزقان - اهر، شبكه شتابنگاري اطلاعات مربوط به پسلرزه‌های مهم این زلزله را بر روي ساب‌پورتال شبکه شتابنگاری منتشر نموده است. خاطرنشان می‌شود زمين‌لرزه‌هاي دوگانه 21 مرداد ماه 1391 ورزقان - اهر همراه با رويداد زمين‌لرزه‌هاي متعددي بوده ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 12 آذر 1391 15:26
چکیده: فصلنامه شماره 3 گواهینامه فنی ویژه تابستان 1391 از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی منتشر شد. در این فصلنامه که توسط بخش خدمات مهندسی و آزمایشگاهی مرکز منتشر می‌‌شود، عناوینی چون معرفی شرکت‌های دارنده گواهینامه فنی مرکز، مراحل درخواست و اخذ گواهینامه، مروری بر ضرورت و پیشینه نظریه گواهینامه فنی و معرفی پروژه بتن هوادار اتوکلاو شده به چشم می‌خو... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 12 آذر 1391 09:44
صفحه 1 از 4اولین   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   آخرین   
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج