شنبه 09 اردیبهشت 1396  |
Menu

جديدترين اخبار و رويدادها

(آرشیو سال 1390)

چکیده:  گردهمایی مدیران مسکن و مسئولان سامانه‌های ثبت‌نام و واگذاری مسکن مهر صبح امروز در محل مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن برگزار شد. در این نشست،‌مهندس مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیاتی کردن طرح مسکن مهر کار عظیمی بود که در تاریخ کشور سابقه نداشته است. وی افزود: در طرح مسکن مهر طی سال‌های 89 و 90 ساخت یک میلیون واحد مسکونی در شهرهای بال... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 17 اسفند 1390 12:28
چکیده: شبکه شتابنگاری ایران، زمین‌لرزه راور، استان كرمان را با شتاب 47 سانتي متر بر مجذور ثانيه  به ثبت رساند. این زمین‌لرزه که ساعت 22:18، ، هشتم اسفند ماه 1390 به وقت محلی با بزرگی 5.4 بخشهايي از شمال استان كرمان در پيرامون شهرستان راور را به لرزه در آورد، توسط 3 ایستگاه شتابنگاری زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به ثبت رسیده است. حداكثر شتاب ثب... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 14 اسفند 1390 10:52
چکیده: ماهنامه شماره 89 شبکه شتابنگاری شامل اطلاعاتی در مورد شتابنگاشت‌ها و زمین‌لرزه‌های ثبت شده در بهمن ماه، گزارش در رابطه با زمين لرزه 16 بهمن خورموج در استان بوشهر و ...  منتشر شد. علاقمندان جهت مشاهده ماهنامه می‌توانند به ساب‌پورتال شبکه شتابنگاری مراجعه نمایند.
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 14 اسفند 1390 10:44
چکیده: سامانه مدیریت خدمات الکترونیک مرکز تحقیقات ساختمان و مسكن با حضور رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسكن افتتاح شد. این سامانه که به موجب بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری مبنی بر تحقق دولت الکترونیک و فراهم آوردن شرایط دستیابی آسان و سریع مردم به خدمات دستگاه‌ها و ارائه خدمات به موقع و موثر با همکاری بخش‌های مربوطه این مرکز ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 10 اسفند 1390 14:32
چکیده: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن اعلام کرد محصول گچ صدف دامغان و هیچ گچ دیگر موجود در بازار نمی‌تواند به طور مستقیم، بدون رابیتس، در زیر بلوک سقفی پلی استایرن اجرا شود. هرگونه تبلیغ این موضوع از طرف شرکت‌ها، خلاف واقع بوده و مورد تائید این مرکز نیست. بر این اساس، عدم رعایت ضوابط ابلاغی مرکز در زمینه ایمنی محصولات پلی استایرن، می‌تواند به خسارات جانی و م... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 07 اسفند 1390 13:28
چکیده: محمدصاحب الدراجی وزیر آبادانی و مسکن جمهوری عراق، در نشستي مشترک با رئیس و معاونين  مرکز به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این نشست و بازدید که بیش از 2 ساعت به طول انجامید، دکتر فاطمی‌عقدا رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های تحقیقاتی این مرکز در قالب 15 بخش تحقیقاتی گفت: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در سال 1352 با ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 03 اسفند 1390 09:50
چکیده: در نخستین جشنواره ملی نوآوران در صنعت ساختمان و مسکن از نوآوران برگزیده تقدیر به عمل آمد. در نخستین جشنواره ملی نوآوران در صنعت ساختمان و مسکن که صبح امروز در محل هتل المپیک تهران برگزار شد، از 5 نوآور برگزیده دبیرخانه نوآوران مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، 5 رابط استانی و 5 مقاله برتر ارسالی به دبیرخانه تقدیر به عمل آمد. در بخش تقدیر از نوآوران، آ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 25 بهمن 1390 15:13
چکیده: شبکه شتابنگاری ایران، زمین‌لرزه خورموج، استان بوشهر را با شتاب 51 سانتي متر بر مجذور ثانيه  به ثبت رساند. این زمین‌لرزه که ساعت 9:40، روز یکشنبه، شانزده بهمن ماه 1390 به وقت محلی با بزرگی 4.8 بخشهايي از استان بوشهر  را به لرزه درآورد، توسط 4 ایستگاه شتابنگاری زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به ثبت رسیده است. حداكثر شتاب ثبت شده از اين... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 25 بهمن 1390 15:05
چکیده: مراسم تجديد بيعت و اداي احترام و نثار تاج گل به روح پر فتوح بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران صبح امروز شنبه 15/11/90 با حضور مقام عالي وزارت، معاونين، مديران و کارکنان حوزه‌هاي ستادي و سازمان‌هاي تابعه برگزار شد. دکتر فاطمی عقدا رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و تنی چند از مدیران، معاونین و  پرسنل مرکز نیز در این مراسم حضور داشتند. در این مراس... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 15 بهمن 1390 14:47
چکیده: ماهنامه شماره 88 شبکه شتابنگاری شامل اطلاعاتی در مورد شتابنگاشت‌ها و زمین‌لرزه‌های ثبت شده در دی، معرفي ايستگاه‌هاي شبکه شتابنگاري کشور و... منتشر شد. علاقمندان جهت مشاهده ماهنامه می‌توانند به ساب‌پورتال شبکه شتابنگاری مراجعه نمایند.
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 12 بهمن 1390 12:47
چکیده: شبکه شتابنگاری ایران، زمین‌لرزه نیشابور را با شتاب 271 سانتی‌متر بر مجذور ثانیه بر روي مولفه عرضی به ثبت رساند. این زمین‌لرزه که ساعت 16:05، روز پنجشنبه، بيست و نهم دي 1390 به وقت محلی با بزرگی 5.2 در نیشابور در استان خراسان رضوی روی داد، توسط 8 ایستگاه شتابنگاری زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به ثبت رسیده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر به ساب‌پور... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 01 بهمن 1390 11:58
چکیده: شبکه شتابنگاری ایران، زمین‌لرزه آذربایجان غربی را با شتاب 53 سانتی‌متر بر مجذور ثانیه به ثبت رساند. این زمین‌لرزه که ساعت 13:37، روز دوشنبه، بيست و ششم دي 1390 به وقت محلی با بزرگی 4.1 در منطقه‌اي در استان  آذربايجان غربي روی داد، توسط 3 ایستگاه شتابنگاری زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به ثبت رسیده است.  این زمین لرزه توسط ایستگاه‌ها... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 27 دی 1390 14:05
چکیده: شبکه شتابنگاری ایران، زمین‌لرزه مازندران را با شتاب 33 سانتی متر بر مجذور ثانیه به ثبت رساند. این زمین‌لرزه که ساعت 20:38، روز چهارشنبه، بيست و يكم دي 1390به وقت محلی با بزرگی 5.0 در منطقه اي در استان مازندران حد فاصل شهرستان هاي بابل، قائم شهر و آمل روی داد، توسط 8 ایستگاه شتابنگاری زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به ثبت رسیده است.  این ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 25 دی 1390 11:42
چکیده: در راستاي ايجاد و توسعه ارتباطي مدون بين نهادهاي علمي، صنعتي و اجرايي کشور و به منظور مستندسازي و انتقال تجربيات طراحي و اجرايي پروژه‌هاي برتر به مهندسين و مجريان، طرح برترسازه‌هاي فولادي در دومين کنفرانس ملي سازه و فولاد، كه 4 و 5 دي‌ماه 1390 در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي هتل المپيک برگزار گرديد از سازه‌هاي فولادي برتر در بخش مسكن مهر و سازه‌هاي فو... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 18 دی 1390 09:58
چکیده: ماهنامه شماره 87 شبکه شتابنگاری شامل اطلاعاتی در مورد شتابنگاشت‌ها و زمین‌لرزه‌های ثبت شده در آذر، معرفي ايستگاه‌هاي شتابنگاري باغين، بافت و بافتان و ... منتشر شد. علاقمندان جهت مشاهده ماهنامه می‌توانند به ساب‌پورتال شبکه شتابنگاری مراجعه نمایند.
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 10 دی 1390 13:45
چکیده: مركز تحقيقات ساختمان و مسكن  در ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی، 16 دوره و همایش را در زمستان 90 برگزار می‌نماید. برگزاري اين دوره‌ها كه با هدف ارائه نتايج مطالعات و تحقيقات انجام شده به منظور تبادل اطلاعات و آشنايي متخصصان، مهندسان و دست‌اندركاران امور ساختمان و مسكن با آخرين دستاوردهاي علمي و فني و ارتقاء دانش فني جامعه مهندسي كشور برگزار مي‌... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 04 دی 1390 11:43
چکیده: پژوهشگران، نوآوران و مولفین برگزیده خانواده وزارت راه و شهرسازی در سال 90 در جلسه‌ای با حضور رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مورد تقدیر قرار گرفتند. در این جلسه که صبح امروز و با حضور دكتر فاطمي‌عقدا رئيس مركز، دکتر سینائیان معاون تحقیقات مرکز و همچنين تنی چند از مديران بخش‌هاي تحقيقاتي برگزار شد، از پژوهشگرانی كه با توجه به شاخص‌هاي وزارت علوم، ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 04 دی 1390 10:56Article Rating
چکیده: دکتر فاطمی‌عقدا و دکتر طباطبایی، در دوازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور به عنوان مدیر پژوهشی و پژوهشگر برتر  از خانواده وزارت راه و شهرسازی کشور برگزیده شدند. در دوازدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور که همزمان با هفته پژوهش در آذرماه برگزار شد از برترین‌های پژوهشگران، مدیران پژوهشی، نشریات علمی، قطب‌های... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 29 آذر 1390 13:31
چکیده: رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته گفت: انجام تحقیقات کاربردی در حوزه های مختلف ساختمان و مسکن در دستور کار مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن قرار دارد. دکتر فاطمی عقدا در جمع خبرنگاران حاضر در نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی با بیان این مطلب افزود: توسعه سیستم صنعتی کشور در دو بخش روستایی و شهر... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 28 آذر 1390 12:33
چکیده: نمایشگاه  بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته صبح امروز با حضور معاون اول رئیس‌جمهور آغاز به کارکرد. در آیین افتتاح نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته، مهندس نیکزاد وزیر راه و شهرسازی، دکتر رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور، معاونین وزیر، تنی چند از نمایندگان مجلس، محققین،‌پژوهشگران و دیگر دست‌اندرکاران حوزه  راه و شهرسازی کشور حضور داشتن... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 28 آذر 1390 12:32
صفحه 1 از 4اولین   قبلی   [1]  2  3  4  بعدی   آخرین   
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج