شنبه 09 اردیبهشت 1396  |
Menu

جديدترين اخبار و رويدادها

(آرشیو سال 1388)

چکیده: معاون وزیر مسکن و رییس مرکز تحقیقات ساختمان از پروژه ساخت 1000 واحد به روش صنعتی در شهر جدید پرند، بازدید کرد. دکتر فاطمی عقدا در بازدید از این پروژه که توسط شرکت مپسا در حال ساخت است ، گفت: این پروژه یک سایت نمایشگاهی است که از قابلیت‌های آموزشی بالایی برخوردار است. وی با تاکید بر ضرورت همکاری‌های بیشتر شرکت مپسا و مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن اظها... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 10 اسفند 1388 16:38
چکیده: رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن از افزایش ساخت مسکن ارزان قیمت به روش صنعتی سازی در مدت زمان 45 روز از سال آینده خبر داد و اعلام کرد هزینه ساخت هر متر مسکن ارزان قیمت معادل 300 هزار تومان است محمود فاطمی عقدا در گفتگو با مهر درباره برنامه ساخت مسکن ارزان قیمت در سال آینده گفت: ساخت و عرضه مسکن ارزان قیمت در قالب طرح صنعتی سازی ساختمان در سال ... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 09 اسفند 1388 12:39
چکیده: وزیر مسکن و شهرسازی از مبارزه جدی دولت با افراد سودجویی خبر داد که به دنبال افزایش دادن نرخ مصالح ساختمانی در کشور هستند. مهندس علی نیکزاد به اندیشیده شدن تدابیر لازم برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی از سوی دولت اشاره کرد و گفت: چنانچه برخی افراد سودجو با نیت گران‌تر فروختن بخواهند مصالحی مانند آهن و میلگرد را انبار کنند، دولت نیز با ابزارهای مدیریتی... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 08 اسفند 1388 16:40Article Rating
چکیده:  مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به دنبال افزایش تسهیلات بانکی ساخت و ساز مسکن، سمینار آموزشی «معرفی مصداق های فناوری های نوین جهت اعطای تسهیلات برای مسکن مهر»را برگزار کرد. این سمینار آموزشی یک روزه در راستای اعطای تسهیلاتی بانکی ساخت و ساز برای متقاضیان مسکن مهر به ویژه استفاده کنندگان از روش‌های تولید صنعتی ساختمان و با حضور جمعی از مسئولان و ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 08 اسفند 1388 14:38Article Rating
چکیده: در مراسم اولين جشنواره "اصلاح الگوي مصرف در صنعت ساختمان و مسكن" از ارائه‌كنندگان 12 مقاله ويژه و 20 مقاله برتر تقدير شد. صبح ديروز دوشنبه، در مراسم گشايش اولين جشنواره "اصلاح الگوي مصرف در صنعت ساختمان و مسكن" كه با همت مركز تحقيقات ساختمان و مسكن و با همكاري سازمان بسيج مهندسين برگزار شد، خسرو مختاري دبير اين جشنواره اظهار داشت: مركز تحقيقات ساخ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 04 اسفند 1388 05:04Article Rating
چکیده: رئيس مركز تحقيقات ساختمان و مسكن با بيان اينكه اگر ميزان مصرف انرژي با اين روند ادامه يابد واردكننده انرژي خواهيم شد گفت: اجراي درست مبحث 19 مقررات ملي ساختمان نه تنها سالانه دو ميليارد و 500 ميليون دلار صرفه جويي عايد كشور مي كند بلكه مي تواند 30 درصد مصرف انرژي را كاهش دهد.   به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، محمود فاطمي عقدا در نخ... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 03 اسفند 1388 15:55
چکیده: رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن کشور گفت: حداقل 6 میلیارد دلار صرفه‌جویی را می توان در صورت اجرای صحیح مبحث 19 و جلوگیری از هدررفت انرژی گرمایشی در ساختمانها انتظار داشت. به گزارش خبرنگار مهر محمود فاطمی عقدا امروز در جشنواره اصلاح الگوی مصرف در صنعت ساختمان و مسکن در تهران گفت: مصرف انرژی در واحدهای ... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 03 اسفند 1388 15:05
چکیده: تهران- معاون وزير مسکن و شهرسازي اعلام کرد، اجراي مبحث 19 مقررات ملي ساختمان سالانه دو ميليارد و 500 ميليون دلار صرفه جويي براي اقتصاد کشور در بردارد و حرکت در اين راستا ضرورتي اجتناب ناپذير است. به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا ،"محمود فاطمي عقدا " روزدوشنبه ... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 03 اسفند 1388 14:48Article Rating
چکیده: حداقل صرفه جویی برآورد شده ناشی از اصلاح الگوهای مصرف در صنعت ساختمان، سالانه حدود 7 میلیارد دلار برآورده می شود. دکتر سید محمود فاطمی عقدا رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن دیروز در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: 40 درصد انرژی کشور در بخش خانگی و تجاری صرف می‌شود و بر اساس برآوردها تا حداقل 30 درصد پتانسیل صرفه‌جویی در این قسم... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 28 بهمن 1388 17:24Article Rating
چکیده: بر اساس آمارهای ارایه شده به طور متوسط سالانه 16 درصد به میزان مصرف انرژی کشور اضافه شده است. دکتر سید محمود فاطمی عقدا رییس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در نشست خبری به مناسبت برگزاری اولین جشنواره  اصلاح الگوی مصرف با اشاره به اینکه برای حضور در عرصه‌های جهانی وجود یک طرح بهینه سازی در مصرف منابع مختلف انرژی در کشور ضروری است، افزود: صنعت ساخ... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 28 بهمن 1388 16:47
چکیده: دكتر فاطمي‌عقدا:اصلاح الگوي مصرف در حوزه‌هاي توليد، توزيع و مصرف در حوزه ساختمان و مسكن از اهداف اصلي برگزاري اولين جشنواره اصلاح الگوي مصرف در صنعت ساختمان و مسكن است. رئيس مركز تحقيقات ساختمان و مسكن و رئيس اولين جشنواره اصلاح الگوي مصرف كه در جمع خبرنگاران سخن مي‌گفت با بيان اين مطلب افزود: بررسي و تحليل فرآيندهاي توليد و جستجوي راه‌هاي كاهش مص... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 27 بهمن 1388 16:55Article Rating
چکیده: معاون وزير مسکن وشهرسازي اعلام کرد،براساس اطلاعات بانک مرکزي ميزان سرمايه گذاري بخش خصوصي در ساختمان و مسکن درسال گذشته 25 ميليارد دلار بود و بخش دولتي نيز به همين ميزان سرمايه گذاري کرد. به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، " محمود فاطمي عقدا " روز سه شنبه در جم... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 27 بهمن 1388 16:10
چکیده: جشنواره اصلاح الگوي مصرف در صنعت ساختمان ومسکن هفته آتي برگزارمي شود معاون وزير مسکن وشهرسازي اعلام کرد،جلوگيري ازاتلاف سرمايه هاي ملي و لزوم ترويج روشهاي نوين توليد و مصرف در بخش ساختمان ومسکن سبب شد تا براي برگزاري نخستين جشنواره ملي اصلاح الگوي مصرف درصن... ادامه »
ارسال توسط در تاریخ 27 بهمن 1388 15:49
چکیده: همزمان با سي‌و‌يكمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي‌ ايران، پرتال اطلاع‌رساني مركز تحقيقات ساختمان و مسكن راه‌اندازي شد.  اين پايگاه با هدف استفاده بهينه از فناوري‌هاي نوين اطلاع‌رساني و ارائه آخرين اخبار و اطلاعات فعاليت‌ها و اقدامات پژوهشي اين مركز راه‌اندازي و به بهره‌برداري رسيده است. اين اخبار در حوزه‌هاي مختلفي همچون اخبار سازمان، ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 20 بهمن 1388 11:43Article Rating
چکیده: اولين سري از مسكن سريع و مقاوم با فناوري بومي ايران(مسكن 45 روزه) درشهر جديد هشتگرد با حضور وزير مسكن و شهرسازي مورد بهره‌برداري قرار گرفت. سيد محمود فاطمي‌عقدا رئيس مركز تحقيقات ساختمان و مسكن در حاشيه اين مراسم با بيان اينكه با احداث اين ساختمان اولين ساخت و ساز 100 درصد صنعتي كشور به صورت پايلوت انجام شد، اظهار داشت: اين پروژه نتيجه فعاليت‌هاي ... ادامه »
ارسال توسط پروانه حسینی در تاریخ 20 دی 1388 09:54
چکیده: مركز تحقيقات ساختمان و مسكن همايش اصلاح الگوي مصرف در صنعت ساختمان و مسكن را  3 اسفند ماه امسال در تهران برگزار مي‌كند. اين جشنواره به منظور تجمیع و به کارگیری اصول علمی و عملی پیشنهادی فرهیختگان کشور، تدوین و برای ترویج به جامعه اسلامی ایران و همچنين بررسي و ارائه مطالب در خصوص الگوی مصرف در حوزه‌های تولید، توزیع و مصرف برگزار مي‌شود. بررسی ... ادامه »
ارسال توسط مدير سايت در تاریخ 19 دی 1388 18:54Article Rating
چکیده: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در نظر دارد به منظور بررسی تأ‌ثير اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بر بخش مسکن در محورهای انرژی، نیروی انسانی، حمل و نقل، مصالح ساختمانی، انشعابات، پروانه ساختمانی، زمین و . . . پروژه‌های پژوهشی کاربردی را اجرا نماید. لذا از کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یا پژوهشی و مؤسسات تحقیقاتی دولتی و غیر دولتی و اشخاص حقیقی ... ادامه »
ارسال توسط مدير سايت در تاریخ 15 دی 1388 11:50Article Rating
چکیده: شصت و چهارمين شماره ماهنامه شبكه شتابنگاري ايران ويژه دي ماه سال جاري منتشر شد. زمين‌لرزه‌هاي رخ داده در ايران در دي ماه 1388، مهمترين زمين‌لرزه‌هاي روي داده جهان در همين ماه، معرفي ايستگاه‌هاي شبكه شتابنگاري كشور و... از جمله عناوين اين شماره از ماهنامه است. براي دسترسي به اين ماهنامه كليك كنيد.
ارسال توسط مدير سايت در تاریخ 15 دی 1388 11:49Article Rating
چکیده: وزیر مسکن و شهرسازی در حالی نخستین واحدهای مسکونی سریع الاحداث را افتتاح کرد که از ساخت 1000 واحد مسکونی با فنآوری جدید خبر داد. علی نیکزاد در مراسم افتتاح اولین سری مسکن سریع ، مقاوم با فنآوری بومی ایران گفت: با مدیریت زمان در اجرای این طرح بنا داریم یک هزار واحد مسکونی از این دست را در ظرف 6 ماه آینده ساخته وبه متقاضیان در قالب طرح مسکن مهر تحوی... ادامه »
ارسال توسط مدير سايت در تاریخ 10 دی 1388 11:47Article Rating
چکیده: این پروژه که در شهر جدید هشتگرد با حضور وزیر مسکن به بهره برداری رسید نتیجه فعالیتهای یک سال گذشته مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن کشور است که با هدف صنعتی سازی، کیفی سازی و بهینه سازی ساخت و ساز به صورت کاملا بومی تولید شده است. مشروح کامل خبر در لینک شبکه اطلاع‌رسانی ساختمان ایران ( شاسا) در لینک زیر قابل دسترسی است : http://www.shasa.ir/newsdetail... ادامه »
ارسال توسط مدير سايت در تاریخ 09 دی 1388 11:46
صفحه 1 از 2اولین   قبلی   [1]  2  بعدی   آخرین   
انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج