• EN
چهارشنبه 26 مهر 1396

اخبار و رويدادها

در پی وقوع زمین لرزه در خراسان رضوی صورت گرفت:

دیدار معاونین وزیر راه و شهرسازی با استاندار خراسان رضوی/ بررسی تخصصی وضعیت مناطق زلزله زده

دیدار معاونین وزیر راه و شهرسازی با استاندار خراسان رضوی/ بررسی تخصصی وضعیت مناطق زلزله زده
به دنبال وقوع زلزله در خراسان رضوی، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو نمودند.

دکتر شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دکتر مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با حضور در مناطق زلزله‌زده استان خراسان رضوی، ضمن بررسی وضعیت این مناطق، در جلسه‌ای با حضور رشیدیان استاندار خراسان رضوی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این جلسه ضمن بررسی آخرین اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش رو برای زلزله‌زدگان، مقرر شد با همکاری وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شرایط اقلیمی و بومی مناطق مذکور بررسی شود و متناسب با آنها سازه‌های سبک برای ساخت و سازها طراحی شود.
تکمیل مطالعات گسل‌های اطراف مشهد و تدوین مقررات ویژه برای ساخت و سازها در این مناطق نیز از دیگر محورهای این دیدار مشترک بود. 
خاطرنشان می‌شود این زمین‌لرزه‌ در ساعت 10:39:08 وقت محلی روز 16 فروردین 1396 با بزرگای 6.2 (شبکه شتابنگاری کشور) مناطقی از استان خراسان رضوی در جنوب شرقی شهر مشهد و شمال شرقی فریمان را به لرزه درآورد.

پروانه حسینی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
اندازه فونت