• EN
چهارشنبه 26 مهر 1396

اخبار و رويدادها

بازدید معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

بازدید معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی صبح امروز با حضور در دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات)، در خصوص ارتقای برنامه‌های این دفتر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار دکتر شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دکتر مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مدیران و کارشناسان دو مجموعه حضور داشتند.
خاطرنشان می‌شود برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) برای زندگی شهری بهتر تلاش می‌کند. رسالت هبیتات ترویج و ارتقاء توسعۀ اجتماعی و زیست‌محیطی اسکان بشر و دست‌یابی به هدف مسکن درخور برای عموم است. هبیتات می‌کوشد تا با پیشگامی در فرایند شهری‌شدن و ترویج تغییر سیاست‌ها، روش‌ها و نگرش‌های مقابله با نیازهای توسعۀ شهری، رشد شهرها و مناطق روستایی را به فرصتی برای توسعه تبدیل کند؛ فرصتی فراگیر برای همۀ شهروندان.
در چهار دهۀ گذشته  هبیتات در بسیاری از نقاط جهان به فعالیت برای ساختن آینده‌ای بهتر و روشن‌تر برای جوامع روستایی و شهری پرداخته است و تجربیاتی غنی از اجرای طرح‌های گوناگون همچون سیاست‌گذاری و یا همکاری‌های خاص فنی در زمینه‌های مشخص اسکان بشر و مسایل شهری، کسب کرده است. به همین دلیل، هبیتات موقعیتی یکتا برای پاسخگویی به چالش‌های روز در توسعۀ شهری و شهرسازی و یافتن راه حل‌های ممکن دارد.
در چارچوب فعالیت‌های فوق است که برنامۀ اسکان بشر ملل متحد براساس تصمیم مجمع عمومی سازمان ملل متحد به انجام وظایف خود در مسیر توسعۀ شهری پایدار گام برمی‌دارد. هم‌اینک، هبیتات در هفتاد کشور جهان مشغول فعالیت و اجرای طرح‌های متنوع است.

پروانه حسینی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
اندازه فونت