فناوری

چکیده: سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی(دارپا) در آمریکا به دنبال توسعه ابزارهای طراحی و روش‌هایی برای ساخت مواد قابل برنامه ریزی، خود ترمیم شونده و مصالح ساختمانی است. به گزارش ایسنا هزینه حمل و نقل و تولید مصالح که در حال حاضر برای ساخت خانه‌ها، ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار گرانقیمت است... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 18 مرداد 1395 14:54
چکیده: یک معمار و نویسنده روسی سازه‌ای به شکل دسته گل رز طراحی کرد. ‌به گزارش ایسنا به نقل از اینهبیتت، این سازه دسته گل مانند یکی از طرح‌های مفهومی واسیلی کلیوکن معمار روسی است. وی پیشتر برج مار مانندی را در خاورمیانه طراحی کرده‌ بود. این طرح مفهومی شامل برنامه ثابتی نیست و براساس اظهارات سازندگان این مکان قابلیت تبدیل به فروشگاه ... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 18 مرداد 1395 14:39
چکیده: ساختمانی در شهر کامیکاتسو ژاپن به طور کامل از مواد بازیافتی ساخته شده که به نماد این شهر که در آن تولید زباله به صفر رسیده، تبدیل شده است. به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، هیروشی ناکامورا و NAP برای ساخت "خانه عمومی کامیکاتسو" (Kamikatz Public House) برنده مسابقات WAN 2016 شده‌اند. این ساختمان یک فروشگاه ساخته شده از مواد گوناگون است. ... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 12 مرداد 1395 14:13
چکیده: محققان ایتالیایی از مناطق تایید شده بقایای کشف شده از پرواز MH370 هواپیمایی مالزی که دو سال پیش ناپدید شد، برای تخمین محل سقوط این هواپیما و مکان سایر بقایای آن استفاده کردند. به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو، شبیه‌سازی‌های این محققان نشان داده که لاشه این هواپیما احتمالا در 500 کیلومتری برآوردهای کنونی و به سمت شمال قرار دارد. از زما... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 11 مرداد 1395 15:25
چکیده: در یک آسمان خراش در شهر شانگهای چین با ساخت بلندترین مسیر شیشه ای جهان راهی برای علاقمندان کارهای هیجان انگیز باز شده است. به گزارش ​​​​خبرگزاری مهر، آسمان خراش «جینماو» در شهر شانگهای چین دارای ۸۸ طبقه و ۴۲۰.۵ متر ارتفاع است که مسیر شیشه ای را بر فراز ۳۴۰ متری از سطح زمین تعبیه کرده است. این مسیر هیجان انگیز بدون نر... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 11 مرداد 1395 13:05
چکیده: محققین اروپایی روباتی را طراحی کرده اند که قادر است ظرف مدت دو روز، یک خانه بسازد. به گزارش ​​​​خبرگزاری مهر، نام این روبات «هاردین ایکس» است که می تواند در هر دقیقه ۱۰۰۰ آجر روی هم بگذارد و این کار را به صورت ۲۴ ساعته انجام دهد. با یک محاسبه متوجه می شویم که «هاردین ایکس» می تواند ظرف مدت دو روز یک خانه بسازد. این... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 11 مرداد 1395 09:45
چکیده: پروژه معماری عظیمی در محدوده شهری هنگ‌کنگ اجرا خواهد شد. در محدوده شهری این شهر از روش‌های سنتی برای توسعه مسکونی استفاده می‌شود، به همین دلیل نیازمند طرحی برای پیشبرد اهداف و برج‌های مسکونی است. به گزارش ایسنا و به نقل از ایولو،  پروژه ZERO هیچ اثری از ساختمان بر روی زمین باقی نمی‌گذارد. این پروژه 700متر ارتفاع و پ... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 08 مرداد 1395 14:32
چکیده: هواپیمای خورشیدی «سولار ایمپالس ۲» لحظاتی قبل با اتمام آخرین مرحله از سفر تاریخی خود، رکوردی جهانی از خود به جای گذاشت. به گزارش خبرگزاری مهر، هواپیمای خورشیدی  «سولار ایمپالس ۲» ساعاتی قبل با نشستن بر روی فرودگاه «البطین» ابوظبی در امارات موفق به ثبت یک حماسه در عرصه هوانوردی شد. این هواپیما ... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 05 مرداد 1395 15:31
چکیده: یک کشور اروپایی قصد دارد تا اولین تونل زیر آبی جهان را بسازد. به گزارش ​​​​خبرگزاری مهر، نروژ برای سهولت تردد در این کشور قصد دارد تا اولین تونل شناور زیر آبی جهان را در این کشور احداث کند تا رفت و آمد در قسمت های پوشیده از آب  سهل الوصل شود. در حال حاضر تنها روش برای عبور از مسیرهای پوشیده از آب این کشور، استفاده از قایق ه... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 05 مرداد 1395 15:27
چکیده: سرپرست دفتر روابط و همکاری‌های بین‌المللی سازمان فضایی با تاکید بر این‌که ایران در بیش از 9 پروژه سازمان فضایی آسیا و اقیانوسیه مشارکت دارد،گفت: علاوه بر آن سومین تلسکوپ سازمان اپسکو نیز تا اواخر تابستان در ایران نصب می‌شود. به گزارش خبرنگار ایسنا دکتر ابولقاسم نقاش در دوره آموزشی «طراحی ماموریت و برنامه‌ریزی ... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 04 مرداد 1395 15:04
صفحه 1 از 25اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین