چکیده: دومین همایش ملی «شهر، زندگی، آرامش» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت برگزار می‌شود به گزارش معماری نیوز​​​​ محورهای این همایش عبارتند از:   • معماری پایدار: – تعاریف و مفاهیم و نظریات معماری پایدار – تقابل فرهنگ، تکنولوژی، بوم و سنت در مسکن شهری و روستایی – معماری پایدار و ساختمان های هوشمند با ... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 18 مرداد 1395 15:06
چکیده: سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی(دارپا) در آمریکا به دنبال توسعه ابزارهای طراحی و روش‌هایی برای ساخت مواد قابل برنامه ریزی، خود ترمیم شونده و مصالح ساختمانی است. به گزارش ایسنا هزینه حمل و نقل و تولید مصالح که در حال حاضر برای ساخت خانه‌ها، ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار گرانقیمت است... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 18 مرداد 1395 14:54
چکیده: یک معمار و نویسنده روسی سازه‌ای به شکل دسته گل رز طراحی کرد. ‌به گزارش ایسنا به نقل از اینهبیتت، این سازه دسته گل مانند یکی از طرح‌های مفهومی واسیلی کلیوکن معمار روسی است. وی پیشتر برج مار مانندی را در خاورمیانه طراحی کرده‌ بود. این طرح مفهومی شامل برنامه ثابتی نیست و براساس اظهارات سازندگان این مکان قابلیت تبدیل به فروشگاه ... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 18 مرداد 1395 14:39
چکیده: مدیر کل فرودگاه مهرآباد اعلام کرد: در صورت اجرایی شدن طرح های بهسازی باند "۲۹ راست" این فرودگاه انتظار می رود این باند در نیمه دوم سال جاری به بهره برداری برسد. علی رستمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت طرح های توسعه ای فعال در مهرآباد اظهار کرد: با توجه به ترافیک بالا و تعداد زیاد مسافران برنامه ریزی برای طرح‌های توسعه‌ای ... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 17 مرداد 1395 15:51
چکیده:   معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات دولت درباره اختصاص چهار هزار میلیارد ریال به وزارت نیرو برای احداث و تکمیل خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر را به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد. به گزارش ​​​خبرگزاری مهر، اسحاق جهانگیری این مصوبه را ۱۶ مرداد امسال برای اجرا به وزارتخانه های کشور، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، نیرو و سازمان... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 17 مرداد 1395 15:15
چکیده: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکره با ژاپن برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای آم آر جی می‌گوید: برای اقتصادی کردن بیش از ۶۰فرودگاه کوچک به چیزی بیش از ۲۰فروند هواپیما نیازمندیم و بر همین اساس مذاکرات با ATR فرانسه برای خرید تعداد بیشتری از هواپیماهای کوچک به صورت همزمان ادامه دارد. به گزارش ایسنا، اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 17 مرداد 1395 10:56
چکیده: در شرایطی که بسیاری از مسافران چند میلیونی استان‌های شمالی کشور انتظار به پایان رسیدن تاریخی‌ترین جاده ایران را می‌کشند، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در تلاش است راهی برای خروج از ترافیک‌های سنگین جاده‌های منتهی به شمال کند. فکری که شاید تا نرسیدن راه‌حل اصلی نتوان چندان روی افزایش ظرفیت‌های آن ح... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 16 مرداد 1395 15:59
چکیده: لایحه تشکیل شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور برای ایجاد یک نهاد راهبر در تصادفات جاده‌ای دوباره در مجلس بررسی می‌شود. به گزارش ​​​​​​خبرگزاری مهر، هنوز مدت زیادی از سانحه تصادف اتوبوس سربازان در جاده نی ریز استان فارس نگذشته که هرهفته خبر تصادف سایر اتوبوس‌ها مطرح می‌شود. از آتش سوزی اتوبوس‌ها تا برخورد با موانع کنار جاد... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 16 مرداد 1395 14:36
چکیده: معاون ساخت وتوسعه راه‌ها با بیان اینکه ۱۰ کیلومتر از محور هراز محدوده پل سیاه بیشه تا روستای ناندل در هفته دولت افتتاح می‌شود، گفت: ۲۰ کیلومتر از این مسیر تاپایان سال به بهره برداری می‌رسد. به گزارش ​​​​خبرگزاری مهر، خیرالله خادمی در بازدید از محور هراز، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و افزایش جبهه‌های کار... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 16 مرداد 1395 12:48
چکیده: یکصد و هفتادمین جلسه گفتمان نقد معماری و شهرسازی تحت‌عنوان نقش برنامه‌ریزی بخشی کشور در ناکارآمدی طرح‌های شهری در  خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. معماری نیوز: یک‌صد و هفتادمین جلسه گفتمان نقد معماری و شهرسازی تحت عنوان نقش برنامه ریزی بخشی کشور در ناکارآمدی طرح های شهری با سخنرانی سهراب مشهودی برگزار می‌شو... ادامه »
ارسال توسط اشرف راضی در تاریخ 16 مرداد 1395 10:03
صفحه 1 از 128اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین